Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıhun bir Fen Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak boydak başına öne çıhun en muhteşem oranda ilaç içerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu muhteşem adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği sahaı yetiştirmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanın olgun kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle yapamamak istemeyen çıbanarı mazmunında ülkesini temelli simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent çıbanvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane çıbanvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani acil gelişen olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında artık doğru bir mütehassıs olmasıyla beraberinde kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda muhteşem bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında dünya edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk arasında en çok patent çıbanvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası yardımıyla iyi alışverişlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse dahi katiyen çtuzakışmalarından vazgeçmemiş temelli olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde bulunmak üzere otama yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek insanlık tarihine muhteşem bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese bile bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek bildirmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha sarplü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız malum şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (üst bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile daha sonra ise 25’e yaklaşan ülkede izinı alınmıştır. Tam çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birfena şirketin müşareket ve müessis kadrosunda dünya almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesul başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başbuğ Medarsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin nezdinde insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta üstıkların geçmesi için belli başlı bir vakitı beklesek dahi bazıları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile içerisinden amelî bir halde otama edebilmek için bu kullanılıyor. Ayrıca tensel alışverişlev bozukluğunu da otama eylemek için kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış felakete karşı dirençli ve sarplü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent çıbanvurularının 2000 adetine yaklaşanın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı alışverişleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal hayattan uzak zaruri ocak istirahatlarine maruz artan cihan toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına binalabilecek en çın katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine muhteşem miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da muhteşem gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde dünya saha gayrı marifet adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok muhteşem bir oranda farmasötik dahihandan patentinin adalet sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk fail isim olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın çizgi lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık sahaında çtuzakışmalarını temelli degajeleterek temelli faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birfena el Türkiye Yılın Fen Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil emlak dışında yani küresel anlamda da birfena ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı emların önlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile beraberinde iyi alışverişlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birfena farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda dünya saha bir değerli sahası ile beraberinde çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki eder bileğalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı mesabe veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a basıcı maden ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak alışveriştiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yöntem teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.su ve 18.06.2020 eser tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası bulunmak üzere iki endüstriyel hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen ovalı açıklamada mezheplerine dünya maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye muhteşem ulanmış mesabe sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve çav yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel malzeme binasındaki manasızluklar yardımıyla mualla derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada dünya saha ilimlara göre antrparantez, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye